You are currently viewing Czy zła jakość wody może mieć wpływ na wypadanie włosów?

Czy zła jakość wody może mieć wpływ na wypadanie włosów?

 

Marzysz o pięknych, bujnych włosach ? A zamiast tego codziennie zostaje na szczotce ich dużo za dużo.

Codzienna utrata włosów jest zjawiskiem naturalnym.

Ale nadmierne wypadanie włosów już nie. Jest schorzeniem, które bardzo istotnie wpływa na sferę psychiczną oraz życie prywatne i zawodowe osoby nim dotkniętej.

Pomimo, że medycyna dysponuje metodami leczenia różnych rodzajów łysienia, to najtrudniejszym zadaniem jest odnalezienie przyczyny nadmiernej utraty włosów, bez czego leczenie może nie być skuteczne.

Jedną z przyczyn takiego zjawiska jest obciążenie organizmu metalami ciężkimi tj.: rtęć, ołów, kadm, tal, bar. Ich obecność w organizmie prowadzi do pogorszenia stanu włosów, ich zmatowienia, suchości, łamliwości czy wypadania. Metale ciężkie wnikają do organizmu człowieka przez drogi oddechowe lub przewód pokarmowy, a następnie wraz z krwią transportowane są do tkanek i organów, gdzie niestety często są magazynowane.

Dlaczego to takie istotne ? Dlatego że w 70% składasz się z wody, więc jakość wody którą spożywasz ma ogromne znaczenie i diametralny wpływ na Twoje zdrowie. Jaka zatem jest jakość wody? A jaka może być skoro  wszystkie przedmioty użytku codziennego, zużyte kosmetyki, farmaceutyki,  po zużyciu trafiają na wysypisko śmieci, gdzie są regularnie opłukiwane przez deszcze, wraz z wodą deszczową przenikają w głąb ziemi do wód podziemnych z których wodociągi czerpią wodę i tak metale ciężkie dostają się do Twojego organizmu.

Możesz oczywiście sprawdzić jaka jest jakość Twojej wody. Przekonaj się i umów się na bezpłatne badanie wody. Wodę zawsze możesz oczyścić, aby miała na Ciebie jak najlepszy wpływ i służyła Twojemu zdrowiu, nie czekaj aż Ci wszystkie włosy wypadną.

Dodaj komentarz