You are currently viewing JAK POZBYĆ SIĘ ZMĘCZENIA ?

JAK POZBYĆ SIĘ ZMĘCZENIA ?

JAK POZBYĆ SIĘ ZMĘCZENIA ?

Każdego dnia z trudem wstajesz z łóżka, stale odczuwasz zmęczenie i na nic nie masz ochoty. W pracy brakuje Ci energii i powierzone zadania wykonujesz znacznie wolniej, masz problemy z koncentracją i pamięcią , często miewasz też bóle głowy.

Obiecujesz sobie w końcu, że musisz się porządnie wyspać. Ale przyczyną przewlekłego zmęczenia nie musi być niedostatek snu. Nie jest prawdą, że każdy dorosły musi spać 8 godzin, aby dobrze wypocząć. Jest wiele osób, które śpią tylko 5-6 godzin i nie narzekają na zmęczenie. Ale bywa i tak, że po długim wypoczynku nie mamy energii i jesteśmy ospali.

Oczywiście odczuwane zmęczenie może mieć różne podłoże. Jednym z nich jest wszechobecny stres, na który jesteś przecież narażany wiele razy w ciągu dnia. Różne sytuacje, które są sprzeczne z Tobą i których nie akceptujesz powodują wydzielanie przez Twój organizm znacznej ilości kortyzolu – hormonu stresu, którego nadmiar objawia się odczuwaniem zmęczenia a nawet wyczerpania.

Poczucie zmęczenia jednak najczęściej kojarzy się ze zmęczeniem fizycznym, które występuje po intensywnym wysiłku. Ten rodzaj zmęczenia charakteryzuje się uczuciem bólu, czasem drżeniem mięśni w związku ze zmniejszoną zdolnością mięśni do skurczu.

Innym rodzajem zmęczenia jest zmęczenie występujące na skutek ciężkiej pracy umysłowej. Charakteryzuje się ono brakiem koncentracji czy trudnością z zapamiętywaniem.

Istnieje również zmęczenie emocjonalne wywołane różnymi zdarzeniami w naszym życiu, które objawiać się może rozdrażnieniem, nagłymi zmianami nastroju, problemami z zasypianiem.

Warto też wspomnieć o zmęczeniu sensorycznym, które wiąże się ze zbyt długim obciążeniem jednego ze zmysłów np. wzroku ekranem telewizora lub komputera.

Krótkotrwałe zmęczenie nie jest szkodliwe dla naszego zdrowia i po odpoczynku nasz organizm jest w stanie się zregenerować i jest gotowy do dalszej pracy. Jednak gdy poczucie zmęczenia jest ciągłe, może być skutkiem poważnej choroby i wpływać negatywnie na nasze życie prywatne oraz zawodowe. Przewlekłe zmęczenie jest zaburzeniem, utrzymujące się minimum sześć miesięcy, charakteryzuje się ciągłym poczuciem skrajnego wyczerpania, które nie ustaje mimo odpoczynku. Chroniczne poczucie zmęczenia jest bardzo groźne dla naszego zdrowia, a nawet życia.

Jak zatem poradzić sobie ze zmęczeniem ?

Nie chcesz przecież, żeby życie uciekało Ci przez palce. Czas i tak upłynie, więc lepiej dobrze go wykorzystaj.

Specjaliści zalecają ruch, zdecydowanie mniej posiłków w ciągu dnia (okazuje się że 2 wystarczą, aby nie obciążać narządów wewnętrznych, których nadmierna praca zabiera Ci energię i powoduje zmęczenie) , kontrolowanie natłoku myśli, zwłaszcza napływ negatywnych myśli może doprowadzić wręcz do wyczerpania fizycznego i depresji , pytanie po co Ci to ? Powiedz STOP negatywnym myślą, które przecież atakują Cię wielokrotnie w ciągu dnia. Ten temat również został zbadany i udowodniono naukowo, że natłok negatywnych myśli niestety doprowadza do wyczerpania. Więcej na ten temat u dr Joe Dispenzy.

Ja dodam jeszcze bardzo ważną kwestię o ile nie jedną z najważniejszych. Nawet z logicznego punktu widzenia jest to oczywiste. Skoro Ty i wszyscy inni ludzie składamy się w 70% z wody, to jak możemy nie czuć się zmęczeni jeżeli nieustannie każdego dnia wydalamy ją z organizmu w różnych formach ( mocz, pot, łzy). Zatem niezmiernie ważne jest jej ciągłe uzupełnianie. To tak jak z roślinami, bez podlewania więdną. My bez uzupełniania wody odczuwamy zmęczenie, przez co wykonywanie codziennych czynności nie jest już takie płynne i sprawne a standard życia znacznie się obniża, nie wspominając już o chorobach do których prowadzi chroniczne zmęczenie spowodowane między innymi przez odwodnienie.

Wart podkreślić zatem, że typowym objawem odwodnienia jest zmęczenie. – „Brak odpowiedniej ilości wody zmniejsza objętość krwi i powoduje, że serce bardziej się męczy, aby zapewnić odpowiednie odżywianie, tlen i płyny do wszystkich komórek. Ten dodatkowy wysiłek prowadzi do zmęczenia” – wyjaśnia dr Petersen.

Jaka woda jest najlepsza ?

Jakość wody ma znaczenie !

Niestety trudno utrzymywać swój organizm w dobrej kondycji , nawadniając go zanieczyszczoną wodą.
Odpowiednia woda, która wspomoże i utrzyma Twoje procesy biochemiczne na właściwym poziomie ( czyli w zdrowiu), zapobiegając w ten sposób uczuciu zmęczenia oraz  zadba o odpowiednie nawilżenie Twojej skóry, spowalniając procesy starzenia jest woda organiczna, alkaliczna i strukturyzowana, czyli dokładnie taka, jaka jest w Twoich komórkach. Nie jest to woda kranowa ani woda butelkowana.
Dlaczego tylko taka woda ? PROSTE ! Tylko oczyszczona woda z metali ciężkich, pestycydów, glifosatu, farmaceutyków i innych chemicznych substancji jest w stanie nawodnić Twoje komórki i utrzymać wszystkie procesy na właściwym poziomie, utrzymując Twoje ciało w zdrowiu z odpowiednim dla Ciebie poziomem energii.
A PRZECIEŻ TEGO WŁAŚNIE CHCESZ !
NIE CZUĆ ZMĘCZENIA – KORZYSTAĆ Z ŻYCIA Z PRZYJEMNOŚCIĄ I RADOŚCIĄ
Tutaj najlepiej sprawdzi się system De Lux Redox . Za każdym razem kiedy poczujesz zmęczenie wypij szklankę wody, ja tak robię i zawsze działa.
Warto zadbać o swoje zdrowie, o swoje dobre samopoczucie i czerpać radość z życia. Ten system zapewni Ci nieograniczony dostęp do najlepszej wody dla Twojego organizmu. Ten system zadba o Ciebie i Twoje zdrowie dając Ci wodę wolną od wszelkich zanieczyszczeń i strukturyzowaną, czyli taką samą jaka jest w Twoich komórkach , dlatego Twój organizm nie będzie musiał już jej dodatkowo przetwarzać i zużywać Twojej energii, którą dzięki temu możesz wykorzystać np na spełnianie marzeń bo o zdrowie już nie musisz się martwić.
 
PAMIĘTAJ !!! MASZ WYBÓR – TY DECYDUJESZ O SWOIM ZDROWIU
Zadzwoń i zapytaj o szczegóły – to Cię nic nie kosztuje.

 

Dodaj komentarz